5 tipů na tento rok! Zútulněte si vaši zahradu.

žena čtejíci si knížku na zahradě

Zahrada už dávno není jen místem, na kterém můžete pouze pěstovat ovoce a zeleninu. Mnoho lidí ji využívá jako oázu odpočinku a také na rekreaci. Nezáleží na tom, zda máte zahradu přímo u domu na vašem pozemku, nebo v zahrádkářské oblasti. V obou případech dokáže dokonale posloužit na vytoužený, mnohokrát potřebný odpočinek po náročných či stresujících dnech. Jak si však ze zahrady vytvořit útulné místo, ze kterého se vám ani nebude chtít odcházet? Podívejte se na několik tipů na tento rok, kterými si ze své zahrady můžete vytvořit opravdové království odpočinku a příjemných chvil s blízkými.

Nejen odpočinek, ale i čas strávený s rodinou či přáteli, i to nabízí zahradní prostředí. Ať už plánujete oslavu narozenin, posezení s přáteli nebo letní grilování, už nemusíte hledat dokonalé místo. Může jím být právě vaše zahrada. V poslední době se v zahradách dokonce stále častěji organizují i ​​svatby. Zahrada nabízí širokou škálu možností, jak v ní strávit čas. Zpříjemnit si jej můžete několika vychytávkami, které vám nejen usnadní práce na zahradě, ale také dopomohou ke zkvalitnění stráveného času.

Altán na první grilovačku

S příchodem příjemného počasí můžeme trávit mnohem více času ven v zahradě. Pokud jste vášnivý pěstitel, určitě jsou již vaše zahradní práce v plném proudu. Při zahradních pracích vám jako dokonalý pomocník poslouží zahradní altán. Můžete si v něm nejen odkládat vaše zahradní nářadí, ale i se skrýt před případnými přeháňkami. Kromě toho zahradní altán slouží jako místo k odpočinku, a to nejen vášnivým zahrádkářům, ale všem, kteří si rádi vychutnávají přírodní prostředí. Ať už pozvete rodinu nebo přátele, zahradní altán vám poskytne dokonalé místo na kvalitně strávený čas s vašimi blízkými. S příchodem jara je tu i čas na první letošní grilovačku. No a jaké místo je na grilovačku lepší, než zahradní altán? Poskytne vám útulné prostředí ale i úkryt před nečekanými přeháňkami. Do zahradního altánku si můžete nainstalovat i zahradní krb, který se prakticky hodí při grilování, ale zároveň živým ohněm vytvoříte dokonalou autentickou atmosféru. Svůj zahradní altán si kromě krbu můžete zútulnit i využitím různých světelných dekorací, jako například světelných řetězů či svícnů.

Tip: Svícen si můžete vyrobit i sami doma a to zcela jednoduše. Stačí vám na to prázdné zavařovací sklo, čajová svíčka a různé přírodní materiály. Sklo lze z vnější strany vyzdobit například přilepením provázku, malých větviček či krajky v různých vzorech.

Takové světelné dekorace vytvářejí příjemnou a útulnou atmosféru, kterou oceníte nejen během grilovaček, ale i klidných podvečerů například při dobré knize.

zahradní lampiony v noci

Co potřebujete vědět o grilování v zahradním altánku? Přečtěte si v našem článku jak se připravit na grilovačku.

Chatka pro hosty

Zahradní dřevěné stavby můžete využívat na mnoho účelů. Ať už to je zmíněný zahradní altán, nebo zahradní domek či chatka, přinášejí s sebou mnoho výhod a způsobů jejich využití. I proto jsou v poslední době stále více oblíbenými součástmi mnohých zahrad či rekreačních oblastí. Zahradní domky a chatky jsou oblíbené i pro to, že jsou obyvatelné a můžete je využívat i během celého roku. (Samozřejmě, pokud jsou zateplené a vybavené zdrojem tepla.) Tak je můžete využívat nejen vy, ale i jako menší penzion či chatku k pronájmu. Stejně ji můžete využít jako místo pro vaše hosty, v případě, že se rozhodnete uspořádat oslavu na zahradě a chcete, aby vaši hosté u vás přenocovali. Zahradní chatka jim dokáže poskytnout plnohodnotné ubytování se vším, co budou potřebovat. Výběr zahradních chatek je dnes skutečně široký, ať už sháníte jen menší karavan nebo chatku větších rozměrů s patrem. Takovou chatku si můžete přeměnit na skutečné království, stačí vám k tomu jen trochu kreativity. Exteriér i interiér chatky si můžete zařídit v jednom stylu a tak vytvořit autentické prostředí plné harmonie. Často se využívají styly jako hygge, skandinávský styl, provensálský styl, rustikální styl či minimalismus. Inspirujte se některým ze stylů a vytvořte příjemné prostředí pro vás i vaše hosty.

Tip: Minimalistický styl je v poslední době stále více oblíbený a využíván. Připravili jsme pro vás návod a inspiraci jak si zařídit zahradní domek, chatu či altán v minimalistickém stylu.

moderní zahradní altán s krbem a grilem

Dokonalý odpočinek na terase

Mnoho zahradních domků a chatek má také terasu, která je velkým plusem. Poskytuje totiž nejen úkryt před deštěm či přeháňkami, ale je také místem, na kterém můžete odpočívat a být přitom stále na čerstvém vzduchu a užívat si prostředí vaší zahrady. Na terase si můžete vychutnávat odpolední kávu, ať už o samotě nebo s vašimi blízkými. Odpolední odpočinek vám však může ještě více vylepšit například houpací síťka, kterou si na terasu zahradního domku či chatky můžete pořídit. Taková houpací síťka bude zároveň i oblíbeným místem pro děti, a tak si můžete vychutnávat příjemně strávený čas celá rodina spolu. Terasu zahradního domku či chatky si můžete zútulnit i různými květinami, rostlinami či bylinkami. Můžete si je posadit například do závěsných květináčů nebo využít vertikální zahradní stěnu, která je v poslední době velmi oblíbeným prvkem v zahradách. Ušetří vám místo a zároveň vytvoří pěkné zátiší. Můžete si do ní kromě květů posadit i bylinky, které pak využijete například právě během zahradního grilování.

Dřevěná houpací lavice

Kromě houpací síťky si na terasu zahradního domku či chatky můžete pořídit i dřevěnou houpací lavici. Můžete ji však umístit kamkoliv na zahradu tak, jak to bude vyhovovat vám. Dřevěná houpací lavice nemusí být jen obyčejnou konstrukcí s dřevěnými deskami. Můžete si ji přeměnit na pohodlné a útulné místo, na kterém můžete odpočívat, číst knihu či vychutnávat si sluneční paprsky. Zkuste využít různé dekorace v podobě polštářů či dek. Zvolte přírodní materiály, jako například len či bavlnu, které se budou hodit k přírodnímu prostředí zahrady.

Letní osvěžení

Zahradní domek či chata je skvělým místem k relaxaci a mnozí ho využívají i jako místo na letní dovolenou, ať už přímo doma nebo v rekreační oblasti při jezerech. Pokud trávíte dovolenou doma, během léta vám možná bude chybět místo, ve kterém se můžete zchladit. Nemusíte hned přemýšlet nad tím, že si na zahradu musíte pořídit bazén. Ne každý si to totiž může dovolit a ne každá zahrada má ideální podmínky pro jeho vybudování. V takovém případě je skvělým řešením zahradní sprcha. Je praktickým řešením, které vám pomůže zchladit se během horkých dnů a zároveň může být i velkou zábavou pro vaše děti. Můžete si pořídit například solární sprchu, která je vhodným doplňkem do každé zahrady. Tak si zajistíte příjemné a osvěžující sprchování, aniž byste se museli obávat příliš studené vody. Solární sprchu ocení i zahrádkáři, kterým může posloužit nejen na osvěžení, ale také mytí a jako ekologický a finančně nenáročný zdroj teplé vody.

Zahrada není jen místem na práci. I když, jak se říká – bez práce nejsou koláče – to ještě neznamená, že si po dobře vykonané práci nemůžete odpočinout. Proměňte svou zahradu na oázu odpočinku a relaxu a vychutnávejte si příjemně chvíle ať samotě nebo s vašimi blízkými. Věříme, že vás naše tipy na vylepšení zahrady inspirovali a budou prospěšné pro vytvoření útulné a autentické atmosféry ve vaší zahradě.

doprava zdarma

zdarma pro vybrané produkty

doprava zdarma

3 roční záruka

doprava zdarma

Impregnát zdarma