Investujte do celoročního odpočinku!

dřevěné posedění na terase u vody

Rádi byste si odpočinuli po náročném týdnu v práci či se vydali na výlet někam pryč od ruchu každodenního života? Velmi oblíbenou formou relaxu je pobyt na chatě. Ať už je to zimní víkend na horách, týden strávený u jezera během letních dnů nebo podzimní posezení v zahradě spolu s rodinou nebo přáteli, na to vše nám může posloužit dřevěná chata. Využít se dá během celého roku, v každém počasí, na jakoukoliv příležitost a je vhodná pro všechny věkové skupiny. Investovat do oddechu se skutečně vyplatí, každý si totiž rád vychutnává příjemné chvíle, kdy může na chvíli vypnout od každodenních starostí.

Odpočinek a relax během celého roku

Dřevěná chata, ale i zahradní domek či zahradní altán jsou oblíbenými stavbami a součástmi nejen zahrad a dvorů, ale stále častěji je můžete vidět i v rekreačních oblastech, například při jezerech nebo v horských oblastech. Dřevěná chata se častokrát může využívat i jako chata k pronájmu.

Dřevěná chata, zahradní domek ale i zahradní altán je produktem, který dnes už můžete najít v různých provedeních, velikostech či stylech. Vše samozřejmě záleží na tom, k jakému účelu se dřevěná chata nebo zahradní domek či altán bude využívat. Výběr je skutečně široký, ať už je to dřevěná chata s terasou, dvoupatrová dřevěná chata či zateplený zahradní domek s celoročním možností využití.

Dostupná cena i praktické využití

I přesto, že mnoho lidí si stále myslí, že zahradní domek nebo chata jsou luxusem, který si ne každý může dovolit, opak je pravdou. Dnes je už taková forma oddechu cenově dostupná skutečně téměř pro každého. Pokud hledáte způsob a místo, na které se můžete stále vracet za plnohodnotným odpočinkem kdykoliv během roku, dřevěná chata a investice do ní se opravdu vyplatí. Dřevěná chata může být součástí vaší zahrady, nebo, pokud toužíte po odpočinku mimo vašeho domova, můžete si ji postavit na pozemku u jezera či na horách. Můžete na ní trávit čas, ať už během zimy na lyžování nebo v létě u jezera či na podzim se můžete vydat na sběr hub do okolních lesů. Dřevěná chata představuje také velké dobrodružství pro děti. Nejen že je můžete mít během výletu pod dohledem, ale budou trávit i více času na čerstvém vzduchu mimo rušného města.

Dřevěná chata ale i zahradní domek se dokonale hodí i do zahrádkářské oblasti. Mohou vám posloužit nejen jako úschovna zahradního nářadí, ale také jako plnohodnotný domek, ve kterém můžete i přenocovat. Pokud vlastníte zahradní pozemek a rádi pěstujete, zahradní domek by se vám skutečně mohl hodit. Můžete si po práci odpočinout u šálku kávy či večer uspořádat společnou rodinnou grilovací párty. Kromě toho vám zahradní altán, domek či dřevěná chata nabídne i přístřeší v případě nečekaných přeháněk či letních bouří. 

Z čeho si vybírat?

Přemýšlíte nad tím, že byste si rádi pořídili zahradní domek, dřevěnou chatu či zahradní altán? Nemusíte se obávat, že byste si nevěděli vybrat. Nabídka dřevěných staveb je dostupná pro každého, ať už z finančního i účelového hlediska. Můžete se inspirovat výběrem několika staveb z naší nabídky, které se hodí na celoroční využití, a tak vám zajistí dokonalý odpočinek v každém ročním období.

zahradní domek Riga

Oblíbenou stavbou, která je vhodná do zahrádkářských oblastí, je zahradní domek RIGA. Je cenově dostupný a zároveň se hodí nejen jako pomocník při zahradních pracích, ale také jako místo, na kterém můžete relaxovat. Je vkusným domkem, který oživí vaši zahradu a zároveň je vhodný pro rodiny.

Do zahrady se dokonale hodí i zahradní domek PULA II. Kromě toho, že je cenově dostupný, můžete jej využívat tak jako v rekreačních oblastech, tak i jako domek na nářadí. Navíc disponuje i přístřeškem na dřevo, proto může být skvělým pomocníkem i na vaší zahrádce. Nabízí jednu místnost, ze které si můžete vytvořit dokonalé a útulné místo k odpočinku.

Velkou terasou ale i dostatkem místa v interiéru disponuje i zahradní domek MONTANA. Dokonale se hodí na celoroční relax, ať už jako součást zahrady nebo do rekreační oblasti. Díky velké terase nabízí prostor na společné chvíle s rodinou a přáteli, nebo i na odpočinek jen a jen pro vás. Můžete si na terasu pořídit například houpačku či houpací síť a vychutnávat si tak odpočinek naplno.
O něco větší, ale stále cenově dostupnou stavbou je zahradní domek SANTIAGO. Skvěle se hodí jako chata na větším pozemku, kterou můžete využívat na výlety i dovolené, ale může posloužit i jako dřevěná chata k pronájmu, například v rekreačním středisku. Disponuje třemi místnostmi a velkou terasou.

dřevěná chata Atlanta

Pokud hledáte ještě o něco větší dřevěnou chatu, ať už pro vás nebo jako chatu k pronájmu, dostupným řešením by pro vás mohla být dřevěná chata ATLANTA. Atlanta je dvoupatrová dřevěná chata, která si své využití najde ať už jako místo k pobytu či dovolenou pro vás, ale i jako menší penzion k pronájmu. Najdete v ní šest pokojů, tři v přízemí a tři na patře. Tato dřevěná chata zároveň disponuje dostatečně velkou terasou, na které si můžete vychutnávat dokonalý odpočinek během posezení či grilovaček s rodinou nebo přáteli.

Co když nemám vlastní pozemek?

Pokud nedisponujete vlastní zahradou či pozemkem, na kterém byste si dřevěnou chatu či zahradní domek mohli postavit, nemusíte se obávat. Ani v tomto případě nemusí být tato forma celoročního oddechu finančně náročná. Pochopitelně, v případě, že si budete muset zajistit pozemek, investice se navýší. Nicméně, v konečném důsledku se vám během let tato investice vrátí, protože už nebudete muset platit za pronájem chat během pobytů, lyžovaček, výletů či prázdninových dovolených. V tomto případě můžete zvažovat výběr pozemku. Jak však na to?

Pokud se začnete poohlížet po pozemcích, měli byste si v první řadě nejprve pořádně promyslet, o jaký typ pozemku máte zájem. Chtěli byste pozemek zahrádkářské oblasti? Nebo spíše pozemek někde u jezera v rekreační oblasti? Zároveň si promyslete, jestli se vám bude více hodit pozemek v blízkosti větších měst, pozemek na vesnici nebo pozemek někde úplně mimo města v okrajových oblastech. Nechcete za odpočinkem příliš hodně cestovat, nebo právě naopak, byli byste nejraději někde mimo ruchu každodenní rutiny?

Pokud byste chtěli pozemek v zahrádkářské oblasti, tak v tomto případě máte dvě možnosti. Buď si pozemek koupíte, nebo dlouhodobě pronajmete. Volba je na vás, ovšem pokud víte, že pozemek budete využívat dlouhodobě, více se vyplatí jeho koupě. Koupě vlastního pozemku se vyplatí v každém případě, i mimo zahrádkářské oblasti, protože budete mít větší svobodu při jeho využívání. Pokud toužíte po odpočinku, během kterého vás nikdo nebude rušit, dobrou volbou je pozemek v rekreační oblasti nebo pozemek mimo zahrádkářské osady. Tak budete mít jistotu, že vám pobyt na chatě nic nebude znepříjemňovat (například zvuk sekačky či zvědavé oči sousedů). Při výběru pozemku zvažte i vzdálenost od vašeho bydliště. Kromě toho, výběr pozemku ovlivní i to, zda na něm budete chtít i pěstovat, nebo vám bude sloužit jen k odpočinku a rekreaci.

Všechny tyto atributy, které byste před výběrem pozemku měli zvážit, ovlivňují i ​​samotnou cenu pozemku. Rozdílná cena bude pro pozemky v zahrádkářských osadách, pro pozemky v blízkosti větších měst a pro pozemky na méně frekventovaných místech. Atraktivita lokality přímo úměrně ovlivňuje cenu pozemku. Samozřejmě, důležitým faktorem při ceně pozemků je i konkurence či infrastruktura.

Je skvělé mít k dispozici místo, na které se můžete za odpočinkem vydat kdykoliv chcete. Dřevěná chata či zahradní domek jsou investicí, která se vám rozhodně vyplatí. Vytvoříte si tak místo přesně podle vašich představ, na kterém můžete trávit ať už volné víkendy, zimní lyžování nebo letní dovolené. Budete tak mít své vlastní místo, na které se můžete vydat či sami, s rodinou nebo přáteli a odreagovat se tak od každodenních povinností. Tak co, začali jste uvažovat nad svou první dřevěnou chatou?

doprava zdarma

zdarma pro vybrané produkty

doprava zdarma

3 roční záruka

doprava zdarma

Impregnát zdarma