Jak zabavit děti v létě v zahradě

děti se hrajou s hadicí na vodu

Léto je už tady a prázdniny se začali. Spolu s ním přichází i období letních prázdnin. Období, kdy si naplno chceme užívat teplé počasí, slunečné dny a volné chvíle spolu s našimi blízkými. Kromě toho, léto znamená i kopec volného času pro vaše děti. Hledáte nápady, jak je během léta zabavit a užít si spolu s nimi plnohodnotný čas? Inspirujte se několika nápady na letní aktivity a hry, s jejichž pomocí se nebudete nudit ani vy ani vaše děti. 

Tento rok si pro nás připravil nečekané a nové situace, kterým jsme se museli i se stále musíme přizpůsobovat. Dovolenkovou sezónu bude pravděpodobně většina z nás trávit doma. Velkou výhodou v tomto případě je, pokud máte vlastní zahradu. Díky ní si budete moci nahradit dovolenou pobytem v zahradě, který, i když se to možná nezdá, dokáže být plnohodnotnou náhradou letní dovolené, ať už u moře, na chatě nebo na horách.

Plnohodnotný odpočinek na zahradě

Odpočinek a relax na zahradě se může proměnit na skutečnou dovolenou a postačí vám k tomu opravdu málo. Ať už si budete chtít užívat sluneční paprsky a opalovat se, trávit společné chvíle s blízkými, například při letní grilování nebo si přečíst oblíbenou knihu pod slunečníkem u bazénu, na to vše vám zahrada nabízí ideální prostor. Zahrada je v podstatě sama o sobě místem, které svou autentičností a spojením s přírodou navozuje pocity harmonie a klidu. I díky tomu se stále častěji využívá i pro rekreační účely. K dokonalému letnímu odpočinku na zahradě vám může pomoci i zahradní domek, altán či chatka. Nabízejí úkryt před silným sluncem ale i nečekanými letními přeháňkami. Navíc jsou pohodlným řešením během grilovačiek či letních zahradních posezení. A pokud máte na zahradě bazén či zahradní jezírko, můžete si vychutnávat dokonalý odpočinek u vody. V případě, že pro bazén či jezírko na zahradě nemáte místo, případně je to pro vás ekonomicky náročnější volba, můžete si pořídit zahradní sprchu, která je skvělým způsobem osvěžení během horkých letních dnů. A věřte, velkou radost z ní budou mít určitě i děti. Pro ně je totiž hraní se s vodou neskutečným dobrodružstvím.

dítě stříka vodu z hadice do bazénku

Zahradní aktivity a hry

Děti můžete v zahradě během léta zabavit i různými jinými aktivitami a hrami. Oblíbenou a osvěžující hrou, kterou vaše děti budou zbožňovat, je vědrový pong. Na tuto hru vám postačí pouze vědra nebo sudy s vodou a jakékoliv míče (nejvhodnější jsou tenisové míčky). Děti se rozdělí do týmů a úkolem každého z nich bude snažit se trefit všechny míčky do soupeřových kbelíků či sudů. Tato hra je sice převážně určena pro děti, ale rozhodně se při ní zabaví stejně i dospělí.

Vědra s vodou můžete využít i při další hře, během níž postavíte vědra rozličných velikosti či tvarů vedle sebe a úkolem dětí bude z jisté vzdálenosti trefovat míček do věder. Každé vědro, tím, že je odlišné, bude reprezentovat jiný počet bodů. Vyhrává ten, kdo na konci hry získá nejvíce bodů.

Děti můžete během letních dnů zabavit i pátráním po pokladech. Jde o velmi jednoduchou hru, která je může zaměstnat téměř na celý den. Umístěte po zahradě na různá místa sáčky, ve kterých ukryjete různé předměty či na papíře vyznačené úkoly, které mají děti splnit nebo hledat. Úkolem dětí bude nacházet jednotlivé předměty a plnit různé úkoly, ať už to budou jednoduché matematické příklady či otázky z přírodovědy, přičemž by měly odkazovat na místo, na kterém se letní zahradní poklad nachází.

Děti milují vodu a léto je ten ideální čas, kdy je jim dovoleno hrát si s ní. Proto ideální aktivitou pro děti v zahradě může být i balónová vybíjená. Spojuje v sobě nejen kopec zábavy, ale děti budou i v pohybu, což je během dne příjemně unaví. Na tuto hru vám budou stačit jen malé balóny, které naplníte vodou. Rozdělte děti do dvou týmů a hra může začít. Úkolem je trefovat balóny s vodou do soupeřů.

Při balónech ještě chvilku zůstaneme. Zábavnou hrou pro vaše děti může být i takzvané balónové bláznovství. Tato jednoduchá hra s sebou přináší spoustu zábavy a smíchu a zároveň i osvěžení. Připravte balóny naplněné vodou a pověste je na stromy v zahradě. Úkolem dětí bude trefovat balóny tak, aby praskly. Děti budou mít rozhodně velkou radost a zábavu z toho, jak voda z prasklých balónů bude vyprskl.

Další příjemnou letní aktivitou, kterou zabavíte nejen vaše děti ale můžete si ji zahrát i vy, je zahradní twister. Využijte například starou plachtu, na kterou namalujete barevné kruhy a můžete se pustit do hry. Plachtu můžete rozložit v zahradě na trávníku, ale i v zahradním altánku či domku, v případě, že by vás překvapily letní přeháňky. 

děti stojí na hrací ploše hry twister

Kreativní činnosti

Kromě her můžete své děti zapojit i do kreativních a praktických činností na vaší zahradě. Můžete se například pustit do malování zahradního domku, altánu či chatky. Barevný altán je skvělým oživením celé zahrady a děti budou mít nekonečnou radost, že se mohou vyhrát s barvami. Zároveň, můžete děti zapojit do společné tvorby různých zahradních dekorací. Ať už to budou květináče, svícny nebo různé malby, v každém případě se děti potěší jakékoliv kreativní činnosti. Takovým způsobem je nejen na jistý čas zabavíte a zaměstnáte, ale budete rozvíjet i kreativní myšlení, což je skvělou vlastností.

Aktivit, které zahrada nabízí, je mnoho. Využijte i vy svou zahradu během léta naplno a připravte pro své děti ale i pro sebe léto plné zábavy, příjemných chvil, osvěžení ale i odpočinku. Zabavte své děti různými hrami a aktivitami během dne, kterými se příjemně unaví a k večeři tak budete mít více času na odpočinek či příjemně strávený večer ve společnosti přátel, zatímco vaše děti budou spokojeně spát. Vychutnejte si dny plné slunce, vody a zábavy a později večerní posezení v zahradním altánku, domku či chatce naplno.


doprava zdarma

zdarma pro vybrané produkty

doprava zdarma

3 roční záruka

doprava zdarma

Impregnát zdarma