Jak zateplit zahradní chatu?

robotník zatepluje stěnu

Zahradní chata či chalupa je (nejen) zahradním doplňkem, který přináší řadu výhod. Je jednou z nejvíce oblíbených staveb mezi zahrádkáři ale také milovníky přírody a rekreace. Oddech na chalupě v obklopení přírody je pro mnohé to pravé ořechové. Uvažujete nad tím, jak vyřešit chladnější noci na chatě? Nebo si chcete zajistit možnost celoročního využívání? Řešením je zateplení, myslete na to dříve než vám bude zima!

Zahradní chatka může být součástí zahrady, pozemku v rekreační oblasti, u lesa, jezera či na horách ale také v zahrádkářské oblasti mimo bydliště. V každém z případů je taková chata skvělým pomocníkem při zahrádkářských pracích ale i ideálním místem pro výlety či pobyty. Zahradní chata je spolehlivou stavbou, která vyzvedne potenciál vaší zahrady či pozemku. Své využití si nachází jako pomocník při zahrádkářství, jako například pro uskladnění zahradního nářadí a pomůcek, ale dokáže být i dokonalým místem k rekreaci pro celou rodinu. Zahradní chatka se dokonce dá využít i jako místo k bydlení či pronájmu.

dřevěná chata

Nejčastějším materiálem zahradních chatek je dřevo. Dřevo se dokonale hodí do přírodního prostředí a navozuje autentičnost a harmonickou atmosféru. Pobyt na chatě má tak rozhodně své kouzlo. Dřevěná chata má ovšem jiné vlastnosti i možnosti vytápění v porovnání se zděnými budovami. Vytápění rekreačních či zahradních chat nezvykne mít vysoký výkon. Většinou se tyto stavby využívají během letních dnů – no noci zvyknou být někdy chladné. Dřevěné stavby mají nevýhodu v tom, že během horkých dní se mohou přehřívat a během zimy je v nich zase chladno. Zateplením zahradní chatky si tak zajistíte nejen příjemné teploty během letních nocí, ale při zřízení zdroje tepla budete svoji zahradní chatku moci využívat i celoročně. Podívejme se společně na to, jak lze zahradní chatku zateplit.

Možnosti při zateplení zahradní chaty

Při zateplování stavby, jakou je zahradní chata, máte podstatě na výběr z několika možností. Pokud jste zkušený mistr či kutil a vyznáte se ve dřevěných stavbách, pak si chatku pravděpodobně dokážete zateplit i sami svépomocí. Pokud se do zahradních staveb a zateplování nevyznáte, případně nejste technický typ a rádi byste měli jistotu, že je vše provedeno tak, jak má, druhou volbou je koupě již zateplené zahradní chaty. Pokud už zahradní chatu doma máte, třetí možností je zateplení již existující zahradní chatky s využitím profesionálních služeb.

Svépomocné zateplování zahradní chaty má však význam opravdu jen tehdy, jste-li zručný mistr a máte dostatečné zkušenosti. Zateplení zahradní chaty by mělo být provedeno kvalitně, tak, aby bylo efektivní a trvanlivé. V každém případě, nejspolehlivějším řešením je obrátit se na služby profesionálů, kteří vám zahradní chatku zateplí a vy budete mít jistotu, že je všechno tak, jak má.

stavební robotník zatepluje chatu

Kompletní zateplení jako doplňkovou službu můžete využít i u našich zahradních chat z naší nabídky. Zahradní chata Atlanta je dvoupatrová dřevěná chata vyrobená ze sibiřského modřínu. Skvěle se hodí nejen jako zahradní chata ale také jako letní dům na soukromém pozemku, chata k pronájmu či dokonce menší penzion. Zabírá plochu 500 x 704 cm spolu s výpustí a 480 x 684 cm bez výpustí, které se promítají do 55 m² obytné plochy. Stěny, podlaha a střecha jsou vyrobeny z masivních modřínových kulatin o tloušťce 44 mm, 28 mm a 19 mm. Střecha má sklon 31 ° a rozlohu 51 m²

Zateplení je při těchto účelech tedy někdy nezbytností. Realizuje se s využitím minerální vlny o tloušťce 100 mm a obitím tatranským profilem o tloušťce 14 mm z vnitřní strany. Jedná se o kompletní zateplení a tedy zatepluje se podlaha, stěny a střecha. O zateplení zahradní chaty se stará náš specializovaný tým. 

Chata Atlanta

Pokud byste hledali menší zahradní chatu, volbou by pro vás mohla být zahradní chata Montana. Jedná se o dřevěnou zahradní stavbu s terasou, která se skvěle hodí nejen do prostředí zahrady, ale také do rekreační oblasti, například k jezeru. I při této zahradní chatce máte možnost využít doplňkové služby kompletního zateplení.

zahradní chata montana

Jak probíhá zateplení zahradní chaty?

Ať už se pustíte do zateplení zahradní chatky sami svépomocí, nebo využijete služeb profesionálů, v každém z případů má zateplování dřevěných staveb své základní principy, které je třeba dodržovat. Důležité je, aby se využívaly materiály, které dobře propouštějí vodní páru. Tak se vyhnete hromadění vlhkosti ve vaší zahradní chatě a spolu s tím i výskytu plísní či jiných poškození dřeva. Z materiálů se nejčastěji využívají polystyren či skleněná vata, ale ekologičtější volbou je právě minerální vata. Zateplení dřevěné chaty by mělo být dvouvrstvé. První vrstvou je tedy zmiňovaná vata, která se umísťuje na podlahu, stěny a střechu zahradní chaty. Někdy se zvykne u dřevěných zahradních staveb využívat i paropropustná membrána. Pokud už je chata zaizolovaná, je třeba vše zakrýt. Zde přichází na řadu druhá vrstva. Nejčastěji se využívají OSB desky případně sádrokarton, ale výjimkou není ani tatranský profil.

Zateplená zahradní chata dokáže korigovat i vyrovnávat teplotu. Tím zajistí, že se v ní budete cítit příjemněji a to za jakéhokoli počasí. V létě během horkých dnů poskytne chládek noci budou příjemné na spaní a v zimě zase bude mnohem lépe kumulovat teplo. Investice do zateplení zahradní chaty se vyplatí, zvláště pokud víte, že ji budete využívat celoročně.

doprava zdarma

zdarma pro vybrané produkty

doprava zdarma

3 roční záruka

doprava zdarma

Impregnát zdarma