Jaká je životnost našich zahradních staveb?

miniaturní domek vedle červeného otazníku

O výhodách zahradních domků, altánků a chatek se již přesvědčilo mnoho zahrádkářů či milovníků rekreace a odpočinku. Jak dlouho můžete využívat benefity, které nabízejí a jaká je životnost našich zahradních staveb?

Zahradní stavby jsou nejen praktickým doplňkem, který můžete využívat při zahradničení. Dopomohou vytvořit ideální atmosféru na odpočinek, relaxaci a příjemné chvíle na zahradě s rodinou či přáteli. Jsou také stavbami s estetickou hodnotou, které vnesou do každého prostředí harmonii. Velkou výhodu je, že při správné péči vám vaše zahradní stavba dokáže sloužit i několik desítek let. Od čeho závisí životnost zahradních chatek, domků či altánků? A jak dlouhá je životnost našich zahradních staveb?

Kvalitní materiály

Pro výrobu našich zahradních staveb využíváme vysoce kvalitní smrkové a borovicové dřevo, které pochází ze skandinávských nebo sibiřských oblastí. Tento typ dřeva se oproti tuzemskému dřevu vyznačuje vyšší hustotou. Což v překladu znamená i vyšší odolnost i vůči nejnáročnějším povětrnostním vlivům. Takové dřevo je tedy i trvanlivější. Zahradní stavby z naší nabídky mohou mít životnost i 100 let. Důležité však je, aby měli zajištěnou dostatečnou a správnou péči. Dřevo na výrobu každé naší zahradní stavby je zároveň hluboko impregnované namáčením v kvalitních preparátech. Ty zaručují dokonalou ochranu před škůdci, plísněmi i zmodráním.

Správná péče

K delší životnosti zahradní stavby můžete přispět i důkladnou péčí. Dřevo je přírodní materiál, který oproti těm umělým snadněji podlehne vlivům počasí a vlhkosti. Právě proto je důležité pravidelně ho udržovat, ošetřovat poškozené dřevo a podle potřeb dopřát zahradní stavbě celkové ošetření s využitím nátěrů. Tak zajistíte, že vám vaše zahradní stavba bude sloužit kvalitně a dlouhodobě.

Tip: Jak správně pečovat o dřevo? Přečtěte si jakou péči si tento materiál vyžaduje. 

Dřevěné stavby jsou mnohdy ústředním bodem celé zahrady. Jsou skvělým praktickým ale i estetickým doplňkem, který na zahradě či pozemku vytváří skvělou atmosféru pro všechny vaše oblíbené zahradní aktivity. Skvělou zprávou je, že při kvalitních materiálech a správné péči vám dokáže zahradní chatka, altán či domek sloužit i sto let.

doprava zdarma

zdarma pro vybrané produkty

doprava zdarma

3 roční záruka

doprava zdarma

Impregnát zdarma