Jaké jsou nejčastější rozměry altánů?

miniaturní domek vedle červeného otazníku

Altány jsou oblíbenými zahradními stavbami, které s sebou přinášejí mnoho benefitů. Usnadňují práce na zahrádce, zpříjemňují odpočinek na čerstvém vzduchu a vytvářejí útulné místo pro společná posezení s rodinou či přáteli. Jejich výhodou je, že jsou dostupné v různých provedeních, velikostech, barvách či tvarech, a tak se nestane, že byste nenašli ten správný altán pro vás. Chtěli byste si i vy užívat výhod altánku? Můžete začít uvažovat o výběru už teď a vybrat si na novou sezónu ten svůj vysněný!

Při výběru bude důležitým kritériem nejen tvar a provedení altánku, ale také jeho velikost. Při výběru altánku totiž musíte brát v úvahu také dispozici vaší zahrady či pozemku a tomu přizpůsobit i velikost altánku. Kromě toho, důležitou roli hraje i účel, pro který budete chtít altán využívat a kolik lidí chcete, aby se do něj vešlo. Chtěli byste v něm organizovat větší posezení či oslavy, nebo naopak sháníte altán, který vám poslouží jako útulné místo k odpočinku jen pro vás?

Abyste to s výběrem altánku měli o něco jednodušší, sepsali jsme pro vás nejčastější rozměry zahradních altánků. Podívejme se společně na to, s jakými velikostmi altánů se můžete setkat nejčastěji.

Čtvercový půdorys

Čtvercový půdorys altánku patří k těm nejvíce rozšířeným. Nejčastěji se můžete setkat s rozměry 300 x 300 cm. Zahradní altán s tímto rozměrem se skvěle hodí do menších a středně velkých zahrad. Takový altán je vhodný například pro čtyřčlenné rodiny. Altány s tímto rozměrem naleznete také v naší nabídce. Je ním například altán Nebraska, Miami, Baltimore, Colorado, Malibu, San Diego, Kalifornia, Columbus, Louisiana, Texas, Houston, San Francisco, Las Vegas anebo altán Virginia. Jedná se o klasické zahradní altány se čtvercovým podkladem o rozměru 300 x 300 cm, vybavené sloupy, případně zábradlími. Jejich výhodou také je, že máte možnost vybrat si také z větších rozměrů, v případě, že by se vám zalíbil design altánku, ale chtěli byste či potřebovali větší.

Zahradní altán Texas

Další rozměry

Zahradní altány naleznete také v dalších jiných rozměrech a provedeních. Co se týká rozměrů, často se využívají i altány se šestiúhelníkovým půdorysem, které mají obvykle průměr od 320 cm. Příkladem takového altánku z naší nabídky je altán Arizona nebo Alabama. Pro větší zahrady či početnější rodiny se spíše bude hodit větší altán, například altán Oregon o rozměrech 600 x 400 cm. Kromě klasických altánů můžete narazit i na jiné tvary, například jako je uzavíratelný altán Utah o rozměrech 400 x 300 cm.

Záhradní altán Utah

Všechny altány z naší nabídky mají řadu možností jejich rozměrů. Můžete si vybrat z jednotlivých velikostí uvedených v nabídce. A tedy i altány o rozměru 300 x 300 cm si můžete objednat ve větším provedení, např. 400 x 400 cm. Tak si budete moci vybrat ten správný pro vaši zahradu či pozemek. V případě jakýchkoli otázek týkajících se (nejen) velikosti altánů, vám je rádi zodpovíme a pomůžeme při plnění vašeho zahradního snu.

doprava zdarma

zdarma pro vybrané produkty

doprava zdarma

3 roční záruka

doprava zdarma

Impregnát zdarma