Nejkrásnější sauny v Čechách

sauna rybník

Jen málokdy se najde někdo, kdo by neměl rád relaxaci a odpočinek. Ať už je to aktivní způsob odreagování se a načerpání nových sil nebo sladké nicnedělání, odpočinek by rozhodně měl tvořit součást našich dnu. Pořádný relax a „vypnutí“ od starostí či povinností může zajistit i pobyt v sauně. Patříte i vy mezi nadšence této relaxační procedury? Podívejte se spolu s námi na několik zajímavých a netradičních saun, na které můžete narazit přímo u nás v Čechách.

Sauna dokáže být skvělou metodou nejen za účelem odpočinku, ale přináší s sebou množství zdravotních benefitů s pozitivními účinky nejen na tělo ale i psychiku. O účincích a benefitech saunování se toho napsalo již mnoho. Pokud vás zajímá, proč se vyplatí pravidelně saunovat a jak vám může tato relaxační procedura pomoci, můžete si přečíst si náš článek proč mít na zahradě saunu a jaké jsou účinky saunování.

Při slově sauna mnohým z nás hned napadne wellness centrum či hotelový komplex s relaxačním centrem. Sauna však může být i o něco netradičnější, ať už je to její poloha, provedení, konstrukce ale i prostředí, ve kterém se nachází. Zajímá vás, kde v Čechách můžete narazit na takové zajímavé sauny mnohokrát přímo uprostřed přírody? Tak čtěte dál! ☺

Wellness vagón

Wellness vagón
Zdroj: amazingplaces.cz

Opravdu netradičním a originálním místem na relax a odpočinek může být právě tento unikátní Wellness vagón, který najdete v Třeboňsku. Jde o opravdu originální způsob ubytování v přestavěném vagonu z Legio vlaku, který však nabízí mnohem víc. Wellness vagón totiž není jen takový obyčejný vagon. Najdete v něm vířivku, venkovní sud ale i finskou saunu. Místo jako stvořené pro ty, kteří milují přírodu a touží po pořádném odpočinku pro tělo i mysl. Navíc toto netypické místo můžete využívat během celého roku, nejen během letních měsíců. Přece jen, saunování a koupání ve vířivce má své unikátní kouzlo právě během zimních dní. Dominantou je i samotné prostředí, ve kterém je Wellness vagón situován. Třeboňsko je ideálním místem pro ty, kteří milují přírodu a veškeré aktivity s ní spojené.

Sauna na Poděbradech

poděbradská sauna
Zdroj: olomouckepodebrady.cz

V Olomouckého kraji najdete další unikátní přírodní saunu – ve svém okolí jedinou svého druhu. Kdysi straší maringotka se dnes pyšní jako originální přírodní sauna uprostřed příjemného prostředí areálu Poděbrady. „Maringotka“ je rozdělena na tři části – odkládací prostor, odpočívárna a samotnou finskou saunu. Je obložena dřevem ze severského smrku a vytápění elektrickými kameny, přičemž ví najednou přivítat čtyř až šesti návštěvníků. Po saunovací proceduře se můžete osvěžit přímo ve studené vodě tamního jezera. Tato sauna je skvělým místem pro všechny, kteří milují saunování ale zároveň by chtěli vyzkoušet něco nového přímo v autentickém prostředí přírody. 

NUUK

NUUK sauna
Zdroj: saunanuuk.net

Hradec Králové je domovem unikátního místa v obklopení přírodou. Sauna a osvěžovna Nuuk je netradičním, ale vskutku originálním místem, na které se můžete vydat za pořádným odpočinkem, ale ne jen tím! Nuuk, jak píší na svém webu, je „soukromý klub v Hradci Králové, který se skládá z přírodní pojízdné sauny se vstupem do řeky a maringotkové osvěžovny s kulturním podhoubím.“ Toto místo v sobě ukrývá spojení skvělého odpočinku, relaxu pro tělo a mysl a kultury. V sauně taje dřevem a během relaxace si můžete vychutnávat nekonečný výhled do zátočiny. Pokud byste si chtěli vyzkoušet takovou o něco méně tradiční formu odpočinku právě na tomto místě, rezervaci nepotřebujete.

Více informací o sauně, osvěžovny a klubu Nuuk najdete tady.

Pod šumavskou lípou

Sauna pod šumavskou lípou
Zdroj: podsumavskoulipou.cz

Srubová sauna v přírodním prostředí pod korunami stromů jen pár kroků od průzračného rybníka je snad snem všech milovníků odpočinku. Klid, harmonie a autentické prostředí přírody je vše, co k dokonalému relaxu potřebujete. Sauna Pod šumavskou Lípou je jeho ztělesněním. Situovaná v Lešišově, tato finská sauna v srubovém provedení skládá ze dvou částí – saunovací místnosti a odpočívárny.

Více informací o Sauně Pod šumavskou Lípou najdete tady.

Dobčické rybníčky

sauna rybník
Zdroj: dobcickerybnicky.cz

Kouzelné místo v srdci přírody, které kromě ubytování v dřevěných chatkách situovaných na vodní hladině či na stromě nabízí i něco více. V Dobčických rybníčkách si můžete zarezervovat ubytování v 5 různých dřevěných chatkách či dokonce i v dřevěném Tippi. Některé z chatek jsou situovány na hladině rybníka a na břehu vám bude k dispozici vor, kterým se můžete přepravit na ostrůvek uprostřed rybníka. Na něm se totiž nachází malá sauna, ve které můžete pořádně zrelaxovat. Skutečně netradiční, unikátní a originální způsob, jak si odpočinout a zrelaxovat tělo a mysl přímo v srdci přírody.

Více o možnostech ubytování či sauně na Dobčických rybníčkách najdete tady.

Sauna u vás doma

Sauna v přírodě je skutečně ideálním místem na pořádný relax a odreagování se. Proč si ji tedy nepořídit přímo doma, například na zahradě? Nyní se možná sami sebe ptáte, o čem to vlastně mluvíme. Sauna na zahradě? To opravdu? Ano, v poslední době jsou domácí venkovní sauny velmi oblíbenými součástmi zahrad, pozemků či rekreačních oblastí. Nejen že nabízejí skvělé možnosti odpočinku a rekreace, zajišťují i maximální soukromí. Tak vás během odpočinku nebude nic rušit. Domácí sauny jsou ideálním řešením pro všechny, kteří by možnost saunování měli rádi k dispozici kdykoliv potřebují. Domácí saunu si nemusíte rezervovat, nemusíte za odpočinkem cestovat a ani se obávat, že bude obsazená. Využít ji můžete kdykoliv, v každém ročním období a za každého počasí. Tímto způsobem si můžete vytvořit domácí wellness na zahradě, které budete mít k dispozici pouze vy. 

Tip: Jak může vypadat domácí wellness? Přečtěte si v našem článku.

Domácí venkovní sauny mají ve většině případů podobu dřevěných zahradních domků. Velikost, tvar i provedení si můžete vybírat přesně podle svých potřeb. Jako taková domácí venkovní sauna vlastně vypadá? Představu si můžete udělat prohlédnutím nabídky venkovních dřevěných saun. Kdo ví, možná se inspirujete natolik, že si svou vlastní saunu budete chtít nechat postavit ještě letos. V každém případě jsme tu pro vás k dispozici a připraveni asistovat vám při výběru či zodpovědět vaše otázky.

Saunování je oblíbenou rekreační aktivitou mnohých z nás. Má množství pozitivních účinků na tělo a mysl a proto by byla škoda tyto benefity nevyužít. Vyzkoušet můžete některou z netradičních saun z tohoto článku či vytvořit si relax přímo doma. Pokud by vás přece jen lákalo něco jiného, například v zahraničí, můžete si prohlédnout několik neobvyklých saun světa.

Upozornění: Před tím, než se rozhodnete začít se saunováním, poraďte se se svým lékařem. Saunování se totiž v určitých případech nedoporučuje.

Vzhledem k aktuální situaci mohou mít sauny či centra zmíněné v tomto článku omezené možnosti návštěv či rezervací.

doprava zdarma

zdarma pro vybrané produkty

doprava zdarma

3 roční záruka

doprava zdarma

Impregnát zdarma