Využijte podzim efektivně a připravte si krásný dřevník

dřevník

Už jste slyšeli, že tato podzim, respektive babí léto, má být obzvláště pěkné a příjemné? 🙂 Je to tak, tak snad nás meteorologové ani počasí nezklamou.

Dřevníky nebo prostor na dřevo odjakživa patřily k našim příbytkem. Časem se jejich účel trochu snížil, protože se na vytápění začaly používat jiné materiály, ať už uhlí, plyn nebo elektřina. V poslední době jde však znovu dřevo stále více a více do popředí. Domy jsou stavěny ekologicky a upřednostňuje se vytápění dřevem.

A právě nekončící teplé dny nám dávají prostor právě takový dřevník zvážit. Abyste před příchodem zimy měli na starosti pouze to, jak nasekáte všechno dřevo na její naplnění. Můžete si vybrat buď dřevník nebo samozřejmě i obyčejný přístřešek. V dnešní době najdete dřevníky, které dřevo opravdu kvalitně izolují od povětrnostních podmínek.

Na co nezapomenout při dobrém dřevníku?

Kvalitní dřevník by samozřejmě měl být vyroben z kvalitního materiálu. Měla by to být zároveň jednoduchá stavba s velkým úložným prostorem (případně takovým, jaký potřebujete). Rovněž je důležité myslet na podlahové oddělení od země. Dřevo musí být odizolované víc než jen tím, že první řada bude na paličce několik centimetrů nad zemí. Rovněž je důležité odvětrávání či trvanlivost. Trvanlivost je ale z důvodu soutěžení spjata právě s kvalitou. Na dřevníku se právě proto doporučuje použít kvalitní smrkové nebo borovicové dřevo.

Kde sehnat dřevník?

Pokud jste šikovní, tak si dřevník umíte vyrobit i sami. Existuje mnoho návodů ať slovních nebo ve formě videa. Pokud si na stavbu dřevníku netroufáte, tak si ji kupte. Na trhu existuje mnoho odborníků, mezi které se řadíme i my. Instalace či nutná péče o materiál je služba, kterou vám ochotně zajistíme. Podívejte se na naši nabídku dřevníků. Stačí si už jen vybrat.

Funkce dřevníků

Nezapomeňte na to, že dřevníky nemusíte použít pouze na odkládání dřeva. Pokud si najdete nebo vyrobíte opravdu kvalitní, tak vám může sloužit i jako odkládací prostor na nářadí, kola nebo lyže. Jinou funkcí dřevníku je samozřejmě ta nejdůležitější – ochrana před povětrnostními podmínkami. Ať už mráz, chlad, ale i horké počasí může způsobit, že naše věci se spíše opotřebují a dřevo může zplesnivět. Ostatní funkce si můžete přečíst v článku, který jsme psali již dříve.

Dřevník jako součást designu celé zahrady

Jednou z funkcí dřevníků může být ale také design a estetika. V dnešní době se dřevníky častokrát staví tak, že pohled na ně je estetickým zážitkem. Proto se ho nesnažte schovat, ale právě naopak! Vymalujte ho svěží barvou a okolí ozdobte. Ať už štěrkem nebo skalkami, může způsobit opravdu pohádkově. Viz pár inspirací na fotkách níže.

dřevník u domu

A co tak si postavit dřevník jako součást zahradního altánu? Dřevo budete mít vždy po ruce. A pokud tam máte krb, tak se vaše podzimní dny mohou natáhnout až do zimy.

dřevník v altánku

Nebo dřevník jako skutečný designový kousek pod střechou vašeho domu? Nemusí sloužit jen na dřevo, ale i na šišky, větvičky, případně jiné sezónní dekorace.

dizajnovej dřevník

A pokud si chcete dřevník přenést i domů, tak to můžete vyzkoušet právě takto – jako designové lehátko ke krbu!

dřevník jako ležadlo

Doufáme, že vás náš článek alespoň trochu inspiroval a našli jste si v něm podstatné informace. Nezapomeňte, že dřevo je opravdu ekologický a kvalitní materiál, který dodá ten správný přírodní šmrnc každé zahradě, zahradní chatě či dřevěnému rodinnému domu.

doprava zdarma

zdarma pro vybrané produkty

doprava zdarma

3 roční záruka

doprava zdarma

Impregnát zdarma